Перейти до основного вмісту

Вчителям



                  Ліворука дитина в школі та вдома.


Проблема ліворукості є однією із найменш досліджених та найскладніших для педагогів-практиків. Тривалий час вважалося, що дітей, які користуються лівою рукою активніше ніж правою, необхідно перевчати, керуючись при цьому загальними вимогами до навчально-виховного процесу. Але, перевчаючи ліворуких дітей, педагоги зіткнулися із надзвичайними труднощами, наслідки яких, як правило, мали прояви і у подальшому житті таких дітей: ліворукі діти переучувалися важко, без бажання, у них часто з’являлися невротичні реакції.

Пропоную ознайомитись із сучаснии  поглядами на проблему ліворукості.

http://www.logopedu.com.ua/article/383_Livoryka_ditina_v_shkoli_i_vdoma

  

«Проблемні»,  «неправильні»  або  «нестандартні»...  Кожного року  зростає число  дітей,  яких  характеризують  цими епітетами.  Діти з вадами мовлення часто відносяться до цієї категорії дітей.  В сучасній педагогіці - це діти з особливими освітніми потребами.  

  Цікаво,  хто  вигадав  поняття  стандарту  стосовно  дитини?  Напевно,  той,  кому  було  просто  лінь  розібратися  в  дитячій особистості.  Відвідайте сайт вчителів початкових класів. На сайті представлений розділ корекційної педагогіки. 

http://www.yrok.net.ua/



Скоромовки для виправлення вад звуковимови.

http://www.logopedu.com.ua/article/117_Skoromovki_dlya_vipravlennya_vad_zvykovimovi


Мовні фізхвилинки на звуки та закріплення прийменників.

http://www.logopedu.com.ua/article/663_Movni_fizhvilinki_na_zvyki_zakriplennya_priimennikiv

Прийменник . Мовленнэвий матеріал.

http://www.logopedu.com.ua/article/664_Priimennik__Movnii_material


Діалоги між звірами, які можна  промовляти під музику розспівуючи

http://www.logopedu.com.ua/article/504_Dialogi_mij_zvirami_yaki_treba_promovlyati_pid_myziky_rozspivyuchi


Вправи та ігри для розвитку координації мовлення та рухів.

http://www.logopedu.com.ua/article/503_Vpravi_ta_igri_dlya_rozvitky_koordinacii_movi_ta_ryhiv






Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Чому потрібно звертатись до логопеда?

   Напевно, немає людини, якій би не подобалась краса. Нас оточує безліч чудових речей та явищ, які  милують око та слух. Ми захоплюємся неповторними картинами світанків та заходів сонця, милуємось барвами веселки. Перебуваючи біля моря, відчуваємо чіткий та незмінний ритм прибою. Слухаючи пташиний спів не чуємо фальшивих нот.      Проте, серед людей не завжди почуєш чітке, виразне, плавне, емоційно забарвене та граматично правильно оформлене мовлення.     Термін  "логопедія" походить з  грецької:  logos — слово та paideia — виховання, навчання. Цікавим є той факт, що англійський відповідник слова логопед - speech therapist (лікар мовлення). Тобто, в європейській ментальності люди з вадами мовлення вважаються "хворими", які потребують лікаря та намагаються  не  зволікати з "лікуванням".  А любу хворобу не бажано запускати. Ще ліпше використовувати профілактичні заходи.      Отже, якщо ми сьогодні зустрічаємо дорослих з вадами мовлення - це означа